Mariborčanke na derbiju osvojile nove 3 točke in s 3:0 ugnale goričanke.

NOVA KBM BRANIK: Milošič  , Košenina 11, Pahor , Dobaj, Bračko 6 ,  Stojiljković 1, Šijanec , Kramberger, Sobočan 11, Ramić, Pintar 12, Galić, Lorber Fijok 14 , Krajnc; trener Radovan Gačič

GEN-I VOLLEY: Sallah, Ferlinc 6, Goršek 2, Velikonja Grbač 10 , Spanou 2, Foršnarič, Mikl, Kovač 6, Blažič, Leban 5, Jovanović, Žigon. trener: Kozamernik Tilen

4. Krog MEVZA lige je štel tudi za 4. krog državnega prvenstva.

V derbiju 4. kroga DP, ki je štel tudi za točke srednjeevropske lige, so domačinke v prve nizu začele izjemno zavzeto. Po odličnih servisih Ele Pintar so povedle s 6 proti 0, pri drugi minuti odmora, ki jo je zahteval gostujoči trener Tilen Kozamernik pa so vodile že s 14:8. V nadaljevanju so z odličnim servisom in hitrimi in učinkovitimi protinapadi prednost le še poviševale in na koncu zasluženo slavile s 25:13.

V drugem nizu so se Novogoričanke predstavile v drugačni podobi. Zavoljo boljšega gostujočega sprejema sta se ekipi vseskozi izmenjavali v vodstvu, pri osmi točki pa so igralke GEN-I nanizale nekaj zaporednih točk in pri izidu 12 proti 8 je moral trener Mariborčank Radovan Gačič zahtevati že drugi timeout. Ne glede na to so gostje povedle s 15:10, po nekaj odličnih rešitvah mariborske korektorice Maje Košenina pa so bankirke kmalu ujele priključek (15:14). S pasivnim blokom in učinkovitimi protinapadi so kmalu povedle s 18:16, do konca niza pa se brez težav kontrolirale potek igre in slavile s 25:21.

V tretjem nizu so odbojkarice Nove KBM Branika hitro povedle s 4:0, a gostje so kmalu ujele priključek (7:6). Sledila je nova serija domačink, ki so povedle s 13 proti 7, tudi v nadaljevanju pa kljub manjšim nihanjem Novogoričanke niso uspele resno zapretiti. Zadnji niz se je končal s 25:17, igralke Maribora pa so zabeležile pomembne točke v obeh tekmovanjih.

Radovan Gačič:  Prvi niz je bil res dober, v drugem nizu so nasprotniki naredili nekaj menjav, z začetka se nismo znašli, potem pa smo uspeli vzpostaviti ritem iz prvega niza.V tretjem nizu smo težje stvari naredili dosti dobro , enostavne pa slabo.

Tilen Kozamernik: Imamo veliko nihanj v igri ki so bila pričakovana na novo sestavljeno ekipo. Še toliko bolj se pozna igralke kot je Pie Blažič, poskodbe libera in kljub temu so bila nihanja v teh osnovnih elemnetih prevelika za gladko zgubljeno tekmo.Pri takem ritmu tekem je težko graditi neko igro in bo potreben čas da stabiliziramo ekipo.