MAVA2757

Za konec osvojen niz!

Odbojkarice Nove KBM Branika na zadnji tekmi lige prvakinj osvojile niz!

Včeraj je bil v Luknji pomemben dan. Zadnja tekma CEV lige prvakinj v sezoni 2019/2020 je v Maribor pripeljala italijansko ekipo Savino Del Bene Scandicci. Za Italijanke pomembna tekma, saj jih zmaga s 3:0 ali 3:1 pelje v nadaljne tekmovanje.

Naša dekleta so bila sproščena, obenem tudi željna, da pred domačo publiko osvojijo kak set in se tako poslovijo od letošnjega tekmovanja.

Gostje so v uvodnem nizu povedle s 7:3, gostiteljice so se jim po nekaj uspešnih akcijah približale na dve točki zaostanka, v nadaljevanju pa so si italijanske odbojkarice spet priigrale tri točke prednosti (14:11). A po 18:15 je sledil neverjeten preobrat, ki ga je s kar tremi asi začela Tessa Grubbs, nadaljevali pa s točkama Anita Sobočan in Ele Pintar. Slovenske prvakinje so povedle, pri rezultatu 24:20 so sicer zapravile tri sklepne žoge, a po napaki Scandiccija osvojile niz – prvega v letošnjem tekmovanju.

V drugem nizu je bila igra do rezultata 7:7 izenačena, nato je italijanska ekipa s pisano mednarodno igralsko zasedbo, tudi po nekaj slabih potezah mariborske, pobegnila za šest točk (16:10). Slovenske prvakinje, pri katerih se je v napadu izkazala Anamarija Galić, so se v končnici tekmicam dvakrat približale na tri točke, nazadnje pri rezultatu 23:20, zasuk pa jim ni uspel. Tudi v tretjem nizu so ritem igre narekovale gostje, ki so si priigrale prednost s 5:1 in 11:7, toda domača ekipa je z odlično igro pri 11:11 prednost tekmic izničila. A v nadaljevanju so Italijanke spet vzele niti igre v svoje roke, si pred končnico priigrale štiri točke prednosti in niz pripeljale do konca. Gostje so vlogo favoritinj z igro potrjevale tudi v četrtem nizu, ko so zaigrale zelo zanesljivo in kaznovale vsako slabo potezo gostiteljic. Povedle so z 11:5, nato pa iz minute v minuto višale prednost in brez težav dobile niz in tekmo.

“Čestitam dekletom za osvojeni niz in tudi za igro v drugem in tretjem nizu, v četrtem je njihova zbranost popustila. Poleg tega začetni udarci, ki so bili v prvem nizu naše pomembno orožje, v nadaljevanju niso bili tako prodorni, tudi preveč napak je bilo,” je pojasnil trener Mariborčank Radovan Gačić.