MAVA3109

Uvrstitev mariborčank v polfinale

NOVA KBM BRANIK – OK LUKA KOPER 3:1(22:25, 25:23,25:16, 24:26, 15:9)

V drugi polfinalni tekmi 1.dol Sportklub med ekipama NOVA KBM Branik in ekipo iz Kopra je zmaga pripradla domačinkam. A ne povsem gladko. Kar 5 setov je bilo potrebno, da so si zagotovile mesto v polfinalu letošnjega prvenstva.

Po prepričljivi zmagi v Kopru pred tremi dnevi, so odbojkarice Branika nedvomno pričakovale lažje delo na domačem parketu. Tekmo so odprle neprepričljivo, s preveč neodločnosti na servisu in predvsem napadu. Gostje iz Kopra pa so priložnost izkoristile in prvi niz dobile s 25:22.

Tudi drugi niz so bolje pričele gostje in povedle z 8:5. A so v nadaljevaju favoritinje prikazale boljšo igro v vseh odbojkarskih elementih in rezultat obrnile v svoj prid sredi niza na 16:13. Kljub temu pa si do konca niza niso priigrale občutnejše prednosti in niz dobile s 25:23.

Tretji niz je bil povsem v znamenju bankirk, saj so prednost vseskozi povečevale in na koncu gostjam prepustile le 16 točk. A uporne odbojkarice iz Kopra se v nadaljevanju niso vdale in v tretjem nizu vseskozi držale priključek. Na koncu niza pa izkoristile drugo zaključno žogo in niz dobile z rezultatom 26:24.

V petem nizu domačinke niso dovolile presenečenja. Pri deseti točki so imele pet točk prednosti in na koncu slavile s 15:9. Na strani bankirk je največ točk dosegla Lorena Lorber Fijok, kar 23. Na strani Luke Koper pa je bila najučinkovitejša Nina Đukić z 20 točkami.