180931_8E5A2469

Ruske igralke premočne za naše Mariborčanke

Kaliningrad , 4500 gledalcev

Pozno popoldne je bilo v Kaliningradu vse nared za za prvo tekmo lige prvakov za obe ekipe. Vedeli smo, da trener Lokomotive Volkov ne bo ničesar prepuščal naključju, kljub občutno močnejši postavi na papirju.

Vzdušje v dvorani je bilo pred začetkom tekme še dokaj mirno. Kar pa se je spremeilo takoj ob prvem sodniškem žvižgu. Animator občinstva je “show men” , ki se ga ne bi branila nobena ekipa. Zadoneli so bobni. dvorana je bila skoraj nabito polna in show lige prvakov se je lahko pričel.

Tekmo so odprle slovenske prvakinje z osvojeno prvo točko. Pobudo so nato prevzele ruske zmagovalke super pokala, a jim naša dekleta niso dovolila, da bi se oddaljile za več kot štiri točke. S tremi zaporednimi odličnimi servisi je ekipo v vodstvo pri deveti točki ponovno popeljala kapetanka Anita Sobočan.  Z vztrajno in požrtvovalno igro v obrambi in bloku so dekleta drzala priključek in domačinkam niso dovolile prednosti za več kot dve točki. Z dobrimi servisi so uspešno oddaljile visoke napadalke od mreže ter jim onemogočale uspešno zaključene napadalne udarce. V samem zaključku pa so domačinke le varno pripeljale set do zmage z 25:18.

V drugem setu so igralke Lokomotive izkoristile svojo premoč v višini in z zaporednimi bloki ustavljale napade naših deklet. Kljub dobri igri v obrambi jim ni uspelo drzati priključka in razlika je hitro narasla na neulovljivih 21:12. Gostiteljice so bile uspešne tako v napadu kot v bloku, set pa so zaključile Mariborčanke z napako pri začetnem udarcu pri rezultatu 25:14.

Tretji niz so sicer uspešno odprle  domačinke, vendar so jim Mariborčanke hitro odgovorile z odlično obrambo in uspešnimi napadi Lorene in Maje. Požrtvovalni igri navkljub so domačinke prevzele pobudo in predvsem z uspešnimi bloki pripeljale set in tekmo varno do konca.

Radovan Gačić: » Mislim da nihče ne more očitati da se nismo bodili, skoda je da smo v 3.nizu dobili serijo točk na servis C, drugače mislim da bi uspeli priti do 20.točke. Razlika je evidentna, v tek trenutku je to realna slika, z izjemo 3.niza Upamo da bomo napake popravili do naslednje tekme.

Anita Sobočan: To je liga prvakov, vsekakor so vse tekmice močnejše od nas, tu mi lovimo priložnost za presenečenje. Ta tekma je ena ogroma izkušnja, vsekakor pa upamo da se bomo še naprej borile in pokazale dobro igro v nadaljevanju.

Photo credit: CEV.eu