183545_8E5A2689-2

Naša dekleta premočna za Mladost

V 9. krogu srednjevropske lige Mevza  so odbojkarice Nove KBM Branika v domači Lukni gostile ekipo HAOK Mladost iz Zagreba. Pred 75 domačimi navijači so slavile s 3:0 ( 20,23,22) in tako s sedmo zmago ostajajo na vrhu lestvice.

Dvorana Lukna, gledalcev 75, sodnika: Zsolt Mezoffy, Monika Ujhazi

Nova KBM Branik: Milošič, Košenina 14, Bračko 3, Stojiljković 4, Kramberger, Sobočan 12, Ramič, Pintar 10,  Galić, Lorber Fijok 11, Kranjc , Pahor(L), Dobaj(L):  trener Radovan Gačič

HAOK MLADOST: Pavičić 7, Kačić-Bartulović, Butigan 8, Štimac 2, Grbavica 5, Volmut 5, Freund, Marković, Deak, Vrbanc 7, Jurišić 6, Tomić 2, Matić (L), Rajković(L);  trener: Saša Ivanišević

V prvem nizu so bolje začele mariborske odbojkarice, ki so po napadu in dobrih servisih povedle s 7:4, a igralke iz hrvaške prestolnice so hitro izničile prednost bankirk. S prodornimi napadi je Mariborčankam težave povzročala Katarina Pavičić in pri osmi točki je bil izid znova izenačen. Odbojkarice Nove KBM Branika kljub majhnemu padcu niso popuščale, ob zelo dorbi igri v obrambi in hitrimi protinapadi so povedle s 13:10, na servis Ele Pintar pa so prednost povišale na 18:13. Do konca niza so s preudarno igro ohranjale prednost in slavile s 25:20.

V drugem nizu je bila igra precej bolj izenačena, gostje so se po dveh zaostankih za dve oziroma tri točke venomer vrnile v igro. V končnici niza so igralke Mladosti celo povedle s 23:21, nepopustiljive Mariborčanke pa so s hitrimi in uspešnimi protinapadi in servisi Lorene Lorber Fijok nanizale 4 zaporedne točke. Niz se je končal s 25:23, odločilno točko pa je dosegla neustavljiva domača korektorica Maja Košenina ( skupno 14 točk).

Po vodstvu z 2 0 so igralke Nove KBM Branika tudi v zadnji niz stopile izjemno skoncentrirano in pri vodstvu 12:6, po novi seriji dobrih servisov Ele Pintar, je gostujoči trener Saša Ivanišević vzel pol minute odmora. Gostje iz Zagreba so po kratkem predahu uspele znižati izid na 13:12, vse konca niza pa sta dve enakovredni ekipi znova bili boj za vsako točko. V končnici je znova odločila večja borbenost Mariborčank, igralke HAOK Mladosti so napravile nekaj nepotrebnih napak, in domačinke so zasluženo slavile s 25.22.