8718-8H0A4981

Mariborčanke se oddolžile za poraz v Šempetru

Odbojkarice Nove KBM Branik so v 3. krogu modre skupine 1A. DOL za ženske gostile SIP Šempeter. Mariborčanke so premagale gostje v štirih nizih s 3:1 (17, 24, -24, 16).

ŠD Lukna, Maribor, gledalcev: 180, sodnika: Melavc Tomaž, Milojevič Mihajlo.

Nova KBM Branik: Miklošić, Grubbs 29, Dobaj, Bračko 1, Stojiljković  4, Šijanec, Kramberger, Sobočan 10, Ramić 3, Pintar 11, Galić 18, Krajnc 3.

SIP Šempeter: Rituper 4, Božič Mojca 2, Črnila 3, Praunseis 5, Žnidar 12, Banko, Božič Maša, Lekše 7, Mazej, Vrhovnik 6, Lakovšek 14.

Prvi set so boljše začele domačinke in povedle s 4:0. Igralke iz Šempetra se niso predale in so izenačile ter do sredine seta držale stik z ekipo iz Maribora. Pri rezultatu 17:16 je ekipa Nove KBM Branika povedla in do rezultata 22:16 ni oddala točke. Z dobrimi servisi Grubbsove so pripeljale prvi set do konca z rezultatom 25:17.

Drugi set se je pričel v povsem v znamenju gostij iz Šempetra. Z delnim izidom 5:0 so povedle na 6:1. Borbene gostje so izkoristile napake domačink, katerim je močno šepal sprejem in povedle z 10:3. Sredi niza se je mariborska ekipa približala na dve točki, vendar je sledil nov nalet gostij in rezultat se je povzpel na 21:13 za Šempeter. S preobratom in delnim izidom 6:0 so se Mariborčanke vrnile v igro in z malo sreče in dobro igro Anemarije Galić na koncu osvojile niz.

Tretji niz se je pričel izenačeno. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu in nobena si ni do sredine seta priigrala večje prednosti. Pri izidu 10:8 za ekipo iz Šempetra se je domači trener odločil za minuto premora, vendar po minuti pritisk Šempetra ni popustil. Domačinke so povedle pri rezultatu 15:14. Tretji set je pripadel ekipi iz Šempetra, ki je bila na koncu bolj zbrana (26:24).

Četrti niz se je pričel slabše za domačo ekipo, vendar so pozneje domačinke vzele vajeti v svoje roke in povedle. V sredini niza so se gostje iz Šempetra približale, vendar so domačinke set z dobro igro Grubbsove in Anamarije Galić pripeljale do konca in tako slavile  s 3:1 v setih.