8H0A7374

Mariborčanke pometle z Luko Koper

V 9. krogu državnega prvenstva so odbojkarice Nove KBM Branika v domači Lukni gostile ekipo Luke Koper. Drugouvrščena ekipa prvenstva je pred maloštevilnimi domačimi gledalci po pričakovanjih slavila s 3: 0 ( 14, 19, 16).

Dvorana Lukna, gledalcev 60, sodnika: Jure Vrenko, Gregor Ortl

Nova KBM Branik: Milošič 2, Košenina 6, Bračko , Stojiljković 2, Šijanec, Kramberger 2, Sobočan 4, Ramič 1, Pintar 8, Galić 14, Lorber Fijok 9, Kranjc 6, Pahor(L), Dobaj(L),   trener Radovan Gačič

Luka Gradec: Primik, Đukić 4, Raič 9, Suljić, Lucas 10, Letnik 2, Jeretič, Kolbl 1, Jovič 15, Pavlovič, Cvetanovič, Debernardi (L),  Simčić (L); trener Dragan Grmača

V tekmi 9. kroga 1.DOL za dekleta v mariborski dvorani Lukna sta se pomerili ekipi Nove KBM Branika in Luke Koper. Primorke so sicer odprle srečanje z dvema zaporednima točkama, a kaj kmalu se je pokazalo, da so odbojkarice Nove KBM Branika v tem trenutku kakovostnejša ekipa. S servisi Lorene Lorber Fijok in hitrimi protinapadi Ele Pintar so domačinke povedle s 6 proti 2. Največ preglavic so domačinke gostjam povzročale z dobrimi začetnimi udarci, od slabšem sprejemu Marine Cvetanovič pa so bankirke zlahka krotile napade Luke Koper. Pri izidu 15:7 je trener Primork Dragan Grmača že drugič zahteval pol minute odmora, a tudi dodatni nasveti niso spremenili poteka srečanja. Mariborčanke so še naprej zlahka prihajale do točk, mariborski trener Radova Gačič pa je v končnici niza, ki se je končal s 25:14, dal priložnost tudi rezervistkam: Ani Mojci Krajnc, Klari Milošič in Isi Ramić.

V začetku drugega niza se je ritem igre nekoliko umiril, vse do 10 točke so bankirke vodile z dvema oziroma tremi točkami prednosti, za prelomen trenutek pa je znova poskrbela Lorena Lorber Fijok z natančnimi servisi. Nova KBM Branika je povedla s 13:8, po servisih Ele Pintar pa se je prednost povzpela na 18:9. Koprčanke so se sicer poskušale vrniti v srečanje, toda le razigrana Danaja Lucas ( 10 točk), ni bila dovolj za preobrat. Drugi niz se je končal s 25:19 v korist domačink, odločilno točko pa je z asom dosegla Neja Kramberger.

V tretjem nizu je trener Nove KBM Branika malce spremenil postavo, Maja Košenina je nadomestila Anito Sobočan, na mestu srednje blokerke pa je ob Eli Pintar zaigrala Ana Mojca Krajnc. Premešana domača ekipa je zadnjem nizu vsaj uvodoma napravila nekaj neizsiljenih napak, gostje pa so predvsem z borbeno igro držale priključek vse do izida 10:10. V nadaljevanju so domačinke zaigrale bolj zbrano, v napadu se je razigrala Maja Košenina, na servisu pa sta Primorkam preglavice povzročali Ana Mojca Krajnc in organizatorica igre Nina Stojiljković. Bankirke so tudi s pomočjo korektorice Anemarie Galič, skupno je dosegla 14 točk, zlahka prihajale do točk, zadnji niz so dobile brez težav s 25:16.