GW1L5146 copy

Mariborčanke klonile na vročem gostovanju

V 15.krogu državnega prvenstva je v derbiju pred domačimi gledalci slavil GEN-I Volley, ki tako ostaja na vrhu lestvice

GEN-I Volley : Nova KBM Branik 3:1 (25:20, 19:25, 25:20, 25:22)

Nova Gorica – Športna dvorana OŠ M.Štrukelj, gledalcev 400. Sodnika: Mihajlo Milojevič, Blaž Markelj

GEN-I Volley: Kovačič 9, T.Blažič (L), Ferlinc 5,  Zbičajnik, Perić 6, Zaplotnik, Lucas, Velikonja Grbac 4, Kolbl, P. Blažič, Lipicer Samec 17 (C), Zampedri (L), Grudina 15, Ščuka 14. Trener: Vasja Lipicer Samec

Nova KBM Branik: Mlakar 20, Kaučič 4, Dobaj (L), Bračko 3, Bezsonova 10, Najdič 2, Kočar (C), Kramberger, Sobočan 16, Pintar 11, Blagne (L), Lorber Fijok 2.  Trener: Samo Miklavc

V derbiju 15.kroga državnega prvenstva sta se v Novi Gorici vodilni GEN-I Volley in aktualne prvakinje, odbojkarice Nove KBM Branika.

Tekmo so bolje začele domačinke, ki so po zaslugi začetnih udarcev Isabele Kovačič povedle 6:2. Trener bankirk Samo Miklavc je vzel polminutni odmor ter v igro namesto Anastasiye Bezsonove poslal Loreno Fijok Lorber. Mariborčanke so v nadaljevanju zaigrale bolje in se po zaslugi Anite Sobočan približale na točko zaostanka (7:8).

V nadaljevanju so Novogoričanke ponovno prevzele pobudo ter po zaslugi Lane Ščuke povedle 19:15. V končnici so bankirke uspele po napaki Ščuke v napadu razpoloviti zaostanek in se približati na 20:22, a zakaj več ni šlo, saj so odbojkarice GEN-I Volleya s tremi zaporednimi točkami osvojile uvodni niz s 25:20.

Tudi drugi niz se je začel po okusu domačih odbojkaric, ki so v uvodu pobegnile mariborskim odbojkaricam za tri točke (5:2), a so prvakinje izničile vodstvo ter po dveh zaproednih točkah Sobočanove povedle 7:6. V nadaljevanju se je tehtnica prevesila na stran odbojkarice Nove KBM Branika, ki so po točki Anastasiye Bezsonove povedle s 13:10.

odbojkarice niso popuščale in z odlično igro v bloku povečale prednost na 17:12. Primorke so se sicer uspele prilbližati na 16:17, a so bankirke odgovorile šampionsko in po točki Pintarjeve v napadu povedle 23:17. Branikovke so drugi set po točki Bezsonove dobile s 25:19.

Tretji niz se je začel razburljivo. Ekipi sta bili izenačeni vse do 8.točke, ko so domačinke uspele z blokom Mirte Velikonje in asom Ščuke pobegniti na 10:8, a to ni zmedlo aktualnih državnih prvakinj, ki so ujele Novogoričanke in po dveh zaporednih točkah Bezsonove povedle 13:12.

V nadaljevanju so pobudo prevzele domače odbojkarice, ki so uspele ustaviti mariborski napad z dobro igro v polju ter bloku in rezultat je bil 22:18 v korist GEN-I Volleya. Mariborčankam več ni uspelo nadoknaditi zaostanka in po dveh zaporednih točkah Tine Lipicer Samec je tretji set s 25:20 pripadel domačim odbojkaricam.

Domačinke so bolje začele četrti niz in hitro povedle s 7:3, a kot že tolikorat danes so odbojkarice Nove KBM Branika uspele izničiti zaostanek in po dveh točkah Sobočanove je bil rezultat 9:9. Nadaljevanje je bilo razburljivo in obe ekipi sta z odlično odbojko navdušili 400-glavo množico v dvorani.

Na sredini seta je bil rezultat porvanan na 15:15. Sledile so tri zaporedne točke za domačo ekipo in rezultat je bil 18:15 za GEN-I Volley. A se branikovke niso dale ter po asu Sobočanove znižale izid na 18:19. V končnici so bankirke sicer znižale rezultat na 21:22, a so domačnike z dvema zaporednima točkama povedle 24:21 in si priigrale tri zaključne žoge. Prve niso uspele zaključiti, so pa bile uspešne v drugo in na koncu po zaključenem napadu Lipicer Samecove slavile s 25:22.