Polfinale - kadetinje 04

Kadetinje v finale!

Kadetska ekipa OK NOVA KBM BRANIK se je uvrstila v finale.

V prvi tekmi polfinala v Šempetru sta se med seboj pomerila domača ekipa SIP Šempeter in Nova KBM Branik. Prvi niz se je začel izenačeno 8:8. V nadaljevanju niza so Šempetranke po napaki v napadu Lorber Fijok povedle 14:11, zato je gostujoča trenerka Skarlovnik vzela prvi odmor. Domačinke so nadaljevale odločno in po odličnem napadu Verbovšek povedle 16:11, zato je gostujoča trenerka posegla po še drugi prekinitvi. Sledila je serija gostij in znižanje rezultata na 15:17, zato je domači trener Božič vzel prvi odmor. Po odličnih servisih Črnile in napadu Vovk so se domačinke ponovno odlepile 21:15. Gostje se niso predale in po as servisu Mar znižale na 22:20 in domači strateg je svoje igralke zopet poklical na klop. Videli smo razburljivo končnico, v kateri so se gostje približale na 24:23. Po napaki na servisu Bengez pa so Šempetranke dobile prvi niz 25:23. V drugem nizu so gostje na začetku povedle 0:4 in domači trener je vzel prvi odmor. Po as servisu Lorber Fijok so Mariborčanke prišle do vodstva 2:8. Sip-ovke so se po prekinitvi vrnile v igro in po napadu Črnile zmanjšale zaostanek na 13:15. Gostje so nadaljevale odlično v napadu in servisu in drugi niz po napadu Lorber Fijok dobile z 19:25. Tretji  niz  se je začel izenačeno 5:5. Po dveh odličnih servisih Vidali pa so domačinke povedle 7:5 in gostujoča trenerka je vzela prvi odmor. Vidali je nadaljevala serijo odličnih servisov in pri vodstvu 9:5 je gostujoča klop poizkusila s še eno prekinitvijo. Po varanem udarcu Rituper in odločnem napadu Vrbovšek so Sip-ovke pobegnile na 12:6.  Po napaki v napadu Lorber Fijok so Šempetranke zmagale 15:8.

Na četrti tekmi sta se srečala poraženca prve in druge tekme, Nova KBM Branik in Triglav Kranj. Ekipa iz Maribora je veljala za favorita in to tudi takoj na začetku pokazala. Že od začetka je na igrišču bila neustavljiva Lorber Fijok, kateri so sledile tudi ostale igralke. Niz je z as servisom zaključila Grubišič Čabo, za 25:17. Drug niz se je začel izenačeno 8:8. Nato pa so po servisih Grubišič Čabo Mariborčanke povedle 16:8.  Sledila je še servis serija Augustinovič, v napadu je bila ob tem znova neustavljiva Lorber Fijok za vodstvo 20:9. Mariborčanke so drugi niz dobile s 25:10.

vir: odbojka.si