o_5783391_1024

Mariborčanke s preobratom do zmage

Odbojkarice Nove KBM Branika po preobratu slavile po petih nizih proti pokalnim prvakinjam, odbojkaricam Calcit Volleya.

Nova KBM Branik  : Calcit Volley 3:2 (15:25, 32:34, 25:20, 26:24, 15:12)

Maribor – Športna dvorana Lukna. 600 gledalcev. Sodnika: Grega NOVAK, Eva TOMEC

Nova KBM Branik: Mlakar 22, Kaučič 19, Dobaj (L), Bračko 1, Bezsonova 12, Najdič 3, Kočar (C), Kramberger, Sobočan 7, Pintar 14, Blagne (L), Fijok-Lorber 3.  Trener: Samo Miklavc

Calcit Volley: Kotnik 15, P. Marušič, Š. Marušič, Mihalinec 14, Pogačar 4, Kostić (C) 25, Janežič (L), Charuk 11, Kaker 16, Zorman 2. Trener: Gregor Rozman

V 15.krogu odbojkarskega državnega prvenstva sta v mariborski “Lukni” merila moči domača Nova KBM Branik in Calcit Volley. Najboljši ženski ekipi zadnjih let sta nastopili v najmočnejših zasedbah in obetala se je prava odbojkarska poslastica.

Mariborčanke so tekmo začele dobro, povedle 3:0 in 8:6, nato pa so se Kamničanke razigrale in z delnim rezultatom 6:0 dosegle preobrat z vodstvom 12:8. Gorenjke so igrale dobro v obrambi, napadu in bloku ter ob bledi igri Štajerk zlahka osvajale točke in niz dobile 25:15. Tudi v uvodnih minutah drugega niza so ritem igre narekovale mariborske odbojkarice, ki so po nekaj uspešnih napadih povedle 10:7 in 13:10, nato pa so gostje po treh zaporednih točkah rezultat izenačile. V nadaljevanju se je vnel srdit boj za vsako točko, ki se je končal šele pri rezultatu 34:32, ko so gostje izkoristile osmo zaključno žogo.

Tretji niz je mineval v izenačeni igri do rezultata 15:14, nato pa so gostiteljice z odlično igro osvojile šest točk zapored, povedle 21:14 in z zbrano igro dobile niz. Podoben razplet so gledalci spremljali tudi v četrtem nizu, ko so se po izenačeni igri Mariborčanke od gostij odlepile pred končnico, ko so povedle 21:17. Toda odlična Olivera Kostić je s kar petimi zaporednimi točkami poskrbela za preobrat, in ko so Kamničanke povedle 24:22, je kazalo na njihovo zmago. Sledil je nov zasuk s točkami Ize Mlakar in Mariborčanke so rezultat v nizih izenačile na 2:2. Odločilni niz so bolje začele gostiteljice, s točkami Mlakarjeve in Marine Kaučič so povedle 10:4, toda Kamničanke so jih pri 12 točki ujele, pri vodstvu 14:12 pa je Sara Najdič z asom zagotovila zmago gostiteljicam.

IZJAVA PO TEKMI:

Marina Kaučič, odbojkarica Nove KBM Branika:”Zelo sem vesela zmage, čeprav bi lahko igrale bolje. Mislim da smo tekmo obrnile v svojo korist ko smo popravile igro v bloku in pritisnile na servisu. Zmaga je dobra popotnica pred nedeljskim obračunom in seveda bomo šle na zmago.”