08faeb74-76bd-4767-8943-65b43c3a2102

Bankirke osvojile 16.naslov

Odbojkarice Nova KBM Branika v peti finalni tekmi s 3:1 premagala GEN-I Nova Gorica.

Državne prvakinje so v odločilni tekmi državnega prvenstva z odlično igro še tretjič v finalni seriji na kolena spravile ekipo GEN-I. Po dveh urah igre so zmagale 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:18) in osvojile že šestnajsti naslov prvakinj. Zanj so ob strokovnem vodstvu zaslužne vse igralke, še posebej pa Iza Mlakar, ki je dosegla kar 34 točk.

Mariborčanke so tekmo začele odlično in po nekaj uspešnih napadih povedle 7:2. Štajerke tudi v nadaljevanju niso popuščale, z zanesljivo igro v obrambi, neugodnimi začetnimi udarci in izdelanimi napadi so še naprej imele pobudo na igrišču. V napadu je bila razigrana Iza Mlakar, ki je točke dosegala kot po tekočem traku, in državne prvakinje so povedle 22:12. Pri vodstvu 24:15 so si privoščile nekaj slabih minut igre, Goričanke so se približale na 24:21, nato pa je Mlakarjeva dosegla zmagovito točko za 25:21.

Gostiteljice so v drugem nizu zaigrale veliko bolje, gostje pa so veliko slabše in posledica takega razmerja moči na igrišču je bilo vodstvo Primork 10:4. Tudi menjave igralk, po katerih je posegel trener Mariborčank Bruno Najdič, niso prinesle želenega preobrata. Sprejem je bil izjemno slab, igra v polju nepovezana, v napadu nenatančna in Goričanke so prednost povišale na 18:8. V nadaljevanju so se Štajerke prebudile, zaigrale kot prerojene, pri vodstvu Primork 19:11 na začetne udarce Ele Pintar dosegle kar osem točk zapovrstjo in izničile rednost tekmic. V končnici so se Goričanke strnile vrste in s 25:22 izenačile rezultat v nizih.

V tretjem nizu so gostje povedle 5:0, toda gostiteljice se niso dale, vzpostavile so ravnotežje in se nekaj časa enakovredno kosale s Štajerkami. Približale so se na dve točki, a so mariborske odbojkarice spet zaigrale zbrano in odločno in tekmicam ušle na težko dosegljivih 18:10. Ko je bilo 22:14, je bilo bolj ali manj jasno, da gostiteljicam ne bo uspel zasuk in niz se je končal z zmago Mariborčank 25:17.

Četrti niz so spet bolje začele Mariborčanke, ki so še naprej igrale zrelo in povedle 11:6 in 14:8. Goričank se je začela lotevati nervoza, saj jim je močno želen naslov prvakinj polzel iz rok. Državne prvakinje so v nadaljevanju še stopnjevale ritem igre, zagospodarile na igrišču, povedle 22:14 in mirno pripeljale tekmo h koncu